Jzyk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) Jzyki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF cieki edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wicej
Start arrow Wydarzenia arrow Uczniowie uczcili Święto Niepodległości
Uczniowie uczcili Święto Niepodległości Drukuj
Wpisał: Barbara Budna   

 

W akademii poświęconej 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięło udział ponad stu wykonawców!

W dniu 10 listopada 2017 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie uroczyście obchodzili Święto Niepodległości.  Z tej okazji przedstawili program artystyczny, którego ideą było przypomnienie historii walki o wolność Ojczyzny oraz bohaterów, którzy tę wolność dla nas wywalczyli. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze oraz pieśni o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczestnicy apelu mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności. „Rotę” zaśpiewali gimnazjaliści z klas drugich. „Przybyli ułani” przypomnieli uczniowie z klasy IVA i VB. Zebrani nie kryli wzruszenia, słuchając pieśni „Wojenko, wojenko” w wykonaniu Amelii Jungiewicz i Julii Cybul z klasy IVB.  Przy wtórze „Szarej piechoty” oraz „Pieśni legionów” maszerowała  grupa żołnierzy na czele z Józefem Piłsudskim, w którego postać wcielił się uczeń z klasy IIIA Gimnazjum – Bartek Mścichowski.      Nie zabrakło też polskich  tańców narodowych. Uczniowie z klasy IIIC Szkoły Podstawowej zatańczyli poloneza. Natomiast dzieci z Przedszkola z wielkim przejęciem przedstawiły krakowiaka, prezentując przy tym piękne krakowskie stroje. Z kolei wiersze recytowali uczniowie z klasy IVB: Hania Szczebiot, Julka Jagielska, Hubert Szkatuła a także gimnazjaliści: Martyna Stunża, Iza Jarmołowicz, Iza Taradejna, Ala Jocz, Ola Nowak, Michał Waszczyn, Mateusz Łukaszewicz, Hubert Kosiński i Bartek Kwiatkowski. Występy uzupełniał komentarz  narratorów: Emilki Kociałkowskiej z kl. IVB oraz Diany Tomaszewicz  i Jakuba Leonika z gimnazjum.
Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do tańca wolności. Było głośno i radośnie, przede wszystkim dzięki dzieciom z najmłodszych klas .
Artyści i organizatorzy spektaklu zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił zebranym, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.
Program artystyczny przygotowany został pod kierunkiem p. Barbary Budnej i p. Małgorzaty Buczyńskiej. Nad dekoracjami i rekwizytami czuwały p. Renata Jodko, p. Elżbieta Rudnik oraz p. Elwira Wilamowicz i p. Jarosław Majkowski. Tańce przygotowały: p. Elżbieta Rudnik, p. Barbara Iwaniuk, p. Beata Lenczewska i p. Anna Malinowska. Szczególne podziękowania należą się uczniom za ich postawę i szczere zaangażowanie. Dziękujemy również licznie przybyłym gościom – przedstawicielom Rady Miasta i Gminy Ryn na czele z Panem Burmistrzem oraz rodzinom uczniów.

 

Image

 

Image 

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image 

 

 


 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »